گروه آموزشي مقطع ابتدايي منطقه پيربكران
راهنمايي معلمان دوره ابتدايي در رابطه با شيوه هاي تدريس و ارزشيابي در مقطع ابتدایی
به گزارش مشرق به نقل از مهر، حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان افزود: حدود دو سال است که بر روی دروس کتابهای پایه ششم ابتدایی کار کرده ایم و هم اکنون پیش نویسهای آن آماده است. اکنون نیز با رونمایی از سند تحول بنیادین در حال کارشناسی و بررسی نهایی و کنار هم قرار دادن تالیفات اولیه هستیم.

وی ادامه داد: پنج سال دوره ابتدایی در نظام فعلی آموزشی، اهداف کلی این دوره یعنی تقویت روابط اجتماعی و مهارتهای زندگی را محقق نمی کند که پایه ششم ابتدایی این خلا را پر خواهد کرد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی  افزود: دروس پایه ششم کتابهای فارسی، ریاضی، علوم، هنر، تربیت بدنی، تعلیمات دینی و قرآن است و دو درس "فکر و زندگی" و "مهارت و کارآفرینی " نیز در صورت تصویب شورای عالی آموزش و پرورش به کتابهای درسی اضافه می شود.

حجت الاسلام محمدیان جزئیات بیشتری درباره محتوای این دروس و تفاوت آن با کتاب کلاسهای پنجم ابتدایی و اول راهنمایی عنوان نکرد.

وی در پاسخ به این پرسش که " در جامعه به ویژه خانواده ها این تردید پیش آمده که پایه ششم ابتدایی محتوای خاصی ندارد و دانش آموزان در این پایه تنها دچار یک سال وقفه تحصیلی بیهوده می شوند"، اظهار کرد: مدت زمان تحصیل در نظام فعلی 12 سال است که در نظام بعدی نیز 12 سال است و نگرانی در این باره وجود ندارد چرا که تنها یک جابه جایی در سالهای تحصیلی انجام شده است.

[ یکشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۰ ] [ 22:28 ] [ گروه آموزشي ] [ ]
درباره وبلاگ

گروه آموزشی مقطع ابتدایی پیربکران با همکاری کارشناسی آموزش ابتدایی با هدف آموزش و اطلاع رسانی به آموزگاران این منطقه راه اندازی گردید.در این وبلاگ لینک وبلاگ های گروه های آموزشی پایه های اول تا پنجم به همراه لینک وبلاگ ها و سایت های مفید دیگر در زمینه ی آموزش ابتدایی قرار داده خواهد شد.
امکانات وب
قالب وبلاگ
قالب بلاگفا
گالري عکس